Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Коментарі до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

zpobigannya nasylstvu v simii

На сьогодні одна з болючих проблем в суспільстві це проблема домашнього насильства. Багато хто вважає ці проблеми особистими.  Так в деяких сім'ях намагаються ці проблеми вирішувати особисто, що не завжди призводить до ефективності вирішення проблем, а лише погіршує ситуацію, що склалася. Інші – приймають рішення змиритися. Так чи інакше кількість жертв домашнього насильства аж ніяк не зменшується.

В грудні минулого року прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей Закон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

Ухвалений Закон  визначає що будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь і є домашнім насильством.

Сфера дії цього Закону поширюється не лише на чоловіка і жінку, які водночас є і кривдниками і жертвами, а й на колишнє подружжя, наречених, мати, батька, діда, бабу, онуків, прадіда, прабабу, правнуків, братів і сестер і інших родичів, на осіб які проживають однією сім'єю але не перебувають у зареєстрованому шлюбі, на осіб які мають спільних дітей (дитину).
Перелік таких осіб є вичерпним, визначений у статті третій Закону.

Поряд із згаданим Законом в Україна діє, на сьогоднішній день із змінами та доповненнями, ЗУ «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків»  яким визначено ліквідацію дискримінації   за ознакою статі  та застосування спеціальних тимчасових заходів,   спрямованих на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізовувати рівні права, надані їм Конституцією і законами України.

Насильство в сім'ї порушує такі права людини, як право кожного на рівний захист перед законом, тобто подолання дискримінації за ознакою статі; право не піддаватися жорстокому поводженню; право на життя і фізичну недоторканність; право па найвищі стандарти фізичного і психічного здоров'я.

Відповідальність за вчинення домашнього насильства несе кривдник відповідно до закону.

Згідно статті 173-2 КУпАП вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Беручи до уваги те, що мовчати про проблеми, або ж діяти самостійно не маючи спеціального досвіду у вирішенні таких проблем, не є ефективним вирішенням питань, що стосуються домашнього насильства, я раджу всім звертатися за кваліфікованою допомогою.

  • No comments found

Leave your comments

0

Форма заявки на юридичну консультацію