Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

За блокування роботи лічильників, хочуть карати штрафами та виправними роботами

За блокування роботи лічильників, хочуть карати штрафами та виправними роботами

Комітет з правоохоронної діяльності рекомендує прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку (лічильників) з метою розкрадання електричної та теплової енергії.

Як повідомляється на сайті парламенту, члени Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянули поданий на заміну законопроект № 3819, яким пропонується Кримінальний кодекс доповнити новою статтею 188-2 «Виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку (лічильників) з метою розкрадання електричної та теплової енергії».

Згідно з проектом виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку (лічильників) з метою розкрадання електричної та теплової енергії - караються штрафом до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища каратимуться штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі до 5 років.

Якщо ж такі дії причинили майнову шкоду у великому розмірі, або спричинили небезпеку для життя чи здоров’я людей, то штраф становитиме від десяти до сорока тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі до п’яти років.

При цьому майнова шкода вважатиметься заподіяною у великих розмірах, якщо вона у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Майнова шкода вважається заподіяною в особливо великих розмірах, якщо вона у шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян».

Під час обговорення законопроекту на засіданні Комітету його прийняття обгрунтовувалася необхідністю «запобігти масовому розповсюдженню електроприладів, що являють собою джерела потужного електромагнітного випромінювання».

Члени Комітету погодилися посилити кримінальну відповідальність за виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку (лічильників) з метою розкрадання електричної та теплової енергії).

  • No comments found

Leave your comments

0

Форма заявки на юридичну консультацію